"Enter"a basıp içeriğe geçin

Apex Legends Karakter Özellikleri ve Yetenekleri

Apex Legends çıktığı günden bu zamana kadar milyonlarca kişi tarafından oynandı ve büyük bir zevkle halen oynanmaya devam ediyor. Oyunun şuanda toplam 8 tane karakteri bulunmakta ve bu karakterlerin kendilerine özgü özellikleri ve yetenekleri bulunmakta. Apex Legends karakterleri hakkında kısa bilgiler, özellikler ve ultimate yeteneklerinin tam olarak ne yaptığını bu yazımızda inceliyor olacağız.

Siz hala Apex Legends indirip oynamadıysanız aşağıda ki linkten indirip hemen sizlerde apex efsanelerinde yerinizi alın. İyi oyunlar..

Apex Legends
Karakter Özellikleri ve Yetenekleri

Apex Legends Bloodhound Özellikleri ve Yetenekleri
Apex Legends Bloodhound Özellikleri ve Yetenekleri

Bloodhound esasen izci sınıfıdır. Pasif yeteneği, düşman oyuncuların nerede olduğunu görmenize izin verirken, Taktik yeteneği bölgeye düşmanlar tarafından geride bırakılan izleri açığa vurmak için kullanılır. Ve Bloodhound’un Av Canavarı ile, yetenekleriniz artan hareket hızı ve gelişmiş çevre bilinci ile geliştirilir.

Apex Legends Gibraltar Özellikleri ve Yetenekleri
Apex Legends Gibraltar Özellikleri ve Yetenekleri

Gibraltar savunma oyuncuları için ideal bir adaydır. Pasif yeteneği düşman ateşini saptırabilecek bir isyan kalkanı ve Taktik yeteneği konuşlandırıldıktan sonra 15 saniye süren bir kubbe kalkanıdır. Eğer takım arkadaşlarınız bir çatışmada sıkıntı yaşayabilecek türdeyse, korunması sınırlı olduğunda veya takımınız eğilmiş hale geldiğinde onları korumak için Gibraltar’ı kullanmak istersiniz. Ve işler zorlaştığında, takımını yoğun bir havan çağırıp belirgin bir yere vuran Defensive Bombardment adlı Ultimate yetenekleriyle destekleyebilirsiniz (uyarı: bununla kendinizi öldürebilirsiniz, o yüzden buna dikkat edin).

Apex Legends Lifeline Özellikleri ve Yetenekleri
Apex Legends Lifeline Özellikleri ve Yetenekleri

Lifeline prototipik tıp sınıfınızdır. Pasif yeteneği, bir takım arkadaşını canlandırmak için kullanılan tek yönlü bir kalkan, Taktik yeteneği ise yakındaki müttefikleri otomatik olarak iyileştiren bir dron. Bu yetenekler kadronuzu iyi bir şekle sokmak için yeterli değilse, Lifeline, yüksek kaliteli ekipmanlarla dolu bir kozada ortaya çıkan bir Ultimate yeteneğine sahiptir.

Apex Legends Pathfinder Özellikleri ve Yetenekleri
Apex Legends Pathfinder Özellikleri ve Yetenekleri

Pathfinder, Bazen bir ekibin başarıya giden yolu sağlam bir keşif oyuncusu tarafından mümkün hale getirilir. Pathfinder maçlarda bu rolü ile avantajlı bilgi sağlayan yeteneklerle yönetiyor. Bu iyimser robotun Pasif özelliği, bir sonraki halkanın konumunu ortaya çıkarır ve zipline tabancası, ulaşamayacağı yerlere ulaşmak için kullanışlıdır. Ayrıca tüm takım arkadaşları tarafından kullanılabilecek bir zipline dağıtan Ultimate yeteneği ile müttefiklere yardımcı olabilir.

Apex Legends Wraith Özellikleri ve Yetenekleri
Apex Legends Wraith Özellikleri ve Yetenekleri

Wraith, ilginç yetenekler listesine sahip çevik bir saldırı savaşçısı. Pasif yeteneği, düşmanlar size veya takımınıza ateş açarken size haber verir. Wraith en yüksek savunmaya sahip olmamakla birlikte, kısa bir süre boyunca sizi neredeyse görünmez ve yenilmez (çemberin dışında bile) yapan aşama değiştirme Taktik becerisi ile kolayca bu sorundan kurtulabilir. Son olarak, Wraith’in Ultimate kabiliyeti, onlara kullanmaları için bir portal yolu oluşturma kabiliyeti verildiğinden, takım arkadaşlarını desteklemek için kullanışlı bir yol sağlar.

Apex Legends Bangalore Özellikleri ve Yetenekleri
Apex Legends Bangalore Özellikleri ve Yetenekleri

Bangalore, birkaç tane kılığa girmiş standart asker sınıfınız. Pasif kabiliyeti ateş altında artan sürat hızı iken, Taktik yeteneği ise, peşinde koşan düşmanları engelleyebilecek duman kutularıdır. Fakat eğer duman bombaları ani bir düşman saldırısını durduramazsa, Bangalore’nin Ultimate yeteneği saldırıyı kolayca geri çekebilen bir ağır silahlı saldırısıdır.

Apex Legends Caustic Özellikleri ve Yetenekleri
Apex Legends Caustic Özellikleri ve Yetenekleri

Caustic, uygulamalı etki alanı silahlarıyla birlikte filolara yardım edebilecek bir savunma sınıfıdır. Taktiksel özelliği, yakında veya atış sırasında patlayan ölümcül gaz tuzakları kullanmanıza izin verir. Bu arada, Caustic’in Pasif yeteneği düşmanları gazdan görmenizi sağlar. Ve bütün bu gaz yetmediyse, Ultimate temel olarak daha ölümcül bir zehirde geniş bir alanı örter.

Apex Legends Mirage Özellikleri ve Yetenekleri
Apex Legends Mirage Özellikleri ve Yetenekleri

Mirage düşmanlarıyla oynamayı sevenler içindir. Taktiksel yeteneği holografik bir tuzağı drop yapmanıza izin verirken, Pasif yeteneği aynı tuzağı alır ve düşmanın eline geçtiğinizde onu dağıtır. Bu tuzaklar, rakip takımı kandırmaya yetmediyse, Mirage’in Ultimate’i, siz gizlenmişken düşmanları daha fazla karıştırmak için bir ekip kurar.

Karakter bilgileri kaynağı belirtilmiş siteden alınmıştır.

gamer.com.tr
    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir