"Enter"a basıp içeriğe geçin

Blogger Domain Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Blogger kullanımı oldukça arttı ve bir çok arkadaşımız Blogger sitelerine domain yönlendirme işlemi yaparak sitelerini daha kaliteli bir duruma getiriyorlar. Fakat bazı arkadaşlar bunun nasıl yapılacağını bilmiyor veya yanlış işlem yapıyorlar.

Ben de bu Blogger Domain Yönlendirme işlemini yapamayan arkadaşlar için resimli anlatım yaptım. Aşağıdaki resimli anlatımlardaki gibi sırasıyla yaptığınız sürece domain yönlendirme işlemi sorunsuz yapılır.

Blogger panelinde ki Ayarlar bölümünden “Blogunuz için üçüncü taraf bir URL ayarlayın” seçeneğine tıklıyoruz ve aşağıda ki ayarları not alıyoruz.
Blogger-Domain_2


Daha sonra isimtescil domain yönetim panelinden gelişmiş dns ayalarından “Gmail Web Alanımı (Blogger) Kullan” seçeneğini seçiyoruz.
Blogger-Domain_3


Gmail Web Alanımı (Blogger) Kullan” seçeneğini seçtikten sonra Blogger‘un verdiği ilk ayarı aşağıdaki gibi yapıyoruz.
Blogger-Domain_4


Blogger un verdiği ikinci ayarıda cname olarak kaydediyoruz.
Blogger-Domain_5


Ayarları tamamladıktan sonra Blogger panelinden kaydediyoruz ve son.. Alan adımız Blogger’a yönlendirilmiş vaziyettedir.
Blogger-Domain_1

Ben şuan ki domain yönlendirme işlemini isimtescil üzerinden yaptım. Eğer siz ihs gibi başka platformlar kullanıyorsanız yorum olarak bizlere iletirseniz nasıl yapıldığını anlatabiliriz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir